--
לייב טיקטס משווקים כרטיסים בשוק המשני לאירועי תרבות וספורט בעולם ומחירם עשוי להיות גבוה או נמוך מהמחיר הרשמי
--

מוקדמות יורו 2020: 2 כוכבים אנגליים שהקריירה הבינלאומית שלהם יכולה להסתיים

מוקדמות יורו 2020: 2 כוכבים אנגליים שהקריירה הבינלאומית שלהם יכולה להסתיים
זה אולי קצת קשה להאמין, אבל עברו רק 15 חודשים מאז מירוצה של אנגליה לחצי גמר מונדיאל 2018 ברוסיה. זה אולי פרק זמן קצר, אך לגארת' סאות'גייט - ששיחק בסך הכל 12 משחקים מאז שהסתיים הטורניר ביולי האחרון - הרבה השתנה. נבחרת אנגליה בכדורגל הפכה את מבנה ממערך 3-5-2 למערך 4-3-3, ובעוד ששחקני מפתח מגביע העולם בכדורגל כמו הארי קיין והארי מגווייר נשארים הבחירה הראשונה של סאות'גייט, באופן כללי, הנבחרת שונה מאד מהקבוצה של 23 השחקנים שנסעו לרוסיה בקיץ האחרון. למשחקים הקרובים נגד צ'כיה ובולגריה, נותרו רק 10 שחקנים מהקבוצה ההיא שנסעה למונדיאל. ג'ון סטונס, רובן לופטוס-צ'יק ופביאן דלף פצועים כולם, בעוד שקומץ - שמות כמו ג'יימי ורדי וגארי קייהיל - פרשו מכדורגל בינלאומי. עם זאת, חלק מהאחרים פשוט נזרקו על ידי סאות'גייט. שחקנים כמו פיל ג'ונס ודני וולבק בקושי הופיעו מאז המונדיאל, אך חברי מפתח אחרים בסגל ההוא הועזבו רק לאחרונה, להפתעת מעריציהם. ולגבי 2 השחקנים הבאים, יכול בהחלט להיות שהקריירה הבינלאומית שלהם תמה.
 
קייל ווקר
מגן הכנף הימני של מנצ'סטר סיטי היה חבר מפתח בסגל המונדיאל של גארת' סאות'גייט, כאשר עבר מתפקידו הרגיל כמגן כדי להשתתף כשחקן הגנה לצד הארי מגווייר וג'ון סטונס. כשסאות'גייט עבר למערך 4-3-3 בסתיו שעבר לקראת ליגת האומות של אופ"א, נראה היה כי ווקר יהיה חלק מקרב תלת-כיווני עם קיראן טריפיאר וטרנט אלכסנדר-ארנולד על עמדת הימין האחורי בבחירה הראשונה - אך למרבה הצער עבור הוותיק, כעת נראה כי הקרב הסתיים - ואבד. עם הפרישה של טריפייר, עדיין היה נראה כי ווקר הוא המועדף על סאות'גייט להיכנס לגמר ליגת האומות בקיץ הנוכחי, אבל אחרי הצגה חלשה והפסד 3-1 באנגליה להולנד, במהלכו עשה שחקן מנצ'סטר סיטי מספר טעויות, הדברים השתנו במהלך שתי מוקדמות יורו 2020 האחרונות מול בולגריה וקוסובו. ווקר נותר מחוץ לקבוצה, כאשר ההסבר של סאות'גייט הוא שהוא רוצה לנסות את הכוכבים הצעירים שלו - אלכסנדר-ארנולד ואהרון וואן-ביסאקה, כמו גם לשלב מחדש את טריפייר בקבוצה. אבל עם שני המשחקים הללו שהושלמו, ווקר לא הוזכר שוב בתור שחקן בסגל הנוכחי, כשטריפייה ואלכסנדר-ארנולד במקומו. סאות'גייט לא הצהיר שזה סוף הדרך עבור ווקר, אבל באופן מציאותי, הוא בן 29 ובזמן שהוא בבירור מציע קצב וכוח בצד ימין של ההגנה, אפשר להתווכח עכשיו שאלכסנדר-ארנולד מציע יותר, בעוד שוואן-ביסאקה הוא אולי מגן טוב יותר.
 
דלה אלי
כשהוא פרץ לזירה עם טוטנהאם הוטספור עוד בשנת 2015 כילד בן 19 רענן, ואז כבש שער מרהיב בפתיחתו הראשונה באנגליה במשחק ידידות מול צרפת, זה הרגיש כאילו השמיים הם הגבול עבור דלה אלי . מבחינת מרבית האוהדים, הוא היה כוכב העל שסביבו נבחרת אנגליה בכדורגל הייתה צריכה לבנות את הקבוצה בעשור הבא. עם זאת, זה לא ממש קרה. הקריירה האנגלית של אלי התחילה טוב מספיק, למרות מעורבותו בקמפיין יורו 2016 הרה האסון, והוא שיחק בכל המשחקים (פרט לשניים) של נבחרת אנגליה בגביע העולם 2018, וכבש את שערם השני בניצחונם ברבע הגמר על שבדיה. אולם מאז ועד היום הדברים לא הלכו לפי התוכנית. האשמה בחלקה על הפציעות במיתרי הברך, אך הבעיה הגדולה יותר הגיעה עם המיקום הטוב ביותר של אלי על המגרש. אלי נוטה לעשות את מיטב עבודתו כשהוא משחק כחלוץ מרכזי - הארי קיין של טוטנהאם - ומבצע ריצות מאוחרות לתיבת העונשין כדי להבקיע וליצור שערים. הוא שיחק ב"חור "ההוא לפני אנגליה והשתמש בו במידה רבה בדרך דומה במהלך המונדיאל, אך מאז גם אנגליה וגם טוטנהאם החליפו תצורות ועברו להשתמש בפורוורדים רחבים כדי להחמיא לחלוץ המרכזי במקום. בנבחרת אנגליה, זה השאיר את אלי להתחרות בשחקנים כמו רוס ברקלי, מייסון מאונט וג'יימס מדיסון על מקום כמוקד היצירתיות של הקבוצה, ולמרות כל הכישרונות שלו, זו פשוט לא העמדה הטובה ביותר שלו. כך שזה לא באמת הפתיע אז, כשהוא נשאר מחוץ להרכב האחרון של סאות'גייט. בגיל 23 זה כנראה לא הוגן לקבוע כי הקריירה הבינלאומית שלו הסתיימה וכי הוא לא יגיע לטורניר יורו 2020 - אבל אם אנגליה תמשיך להשתמש במערכת הנוכחית שלה, זה יכול להיות המקרה באופן מזעזע. ואם כן, יכול להיות שיש ויכוח שהכישרונות המדהימים שלו בוזבזו ברובם על ידי נבחרת אנגליה בכדורגל.